2011 yılında Edremit Körfezi'nde üretilen zeytin ve zeytinyağı ürünlerinin satışıyla başlayan serüvenimiz 2015 yılı başında zeytin ağacının eşsiz dokusuyla tanışmamızla tamamen boyut değiştirdi. Kendi atölyemizde ağırlıklı olarak zeytin ağacı olmak üzere yöremize ait doğal ağaçlardan dekorasyon ve mutfak ürünleri tasarlayıp üretmeye başladık.

2020 yılında Kurumsallaşma ve büyüme kararımızla birlikte 2 bin metrekare kapalı alanı bulunan fabrikamıza taşındık ve üretim yöntemlerimizi geliştirerek geleneksel el işçiliğini CNC, lazer gibi teknolojilerle birleştirerek kalite standardımızı arttırdık.

Sektörümüzde el yapımı ahşap ürünleri modern teknoloji ile birleştirerek seri üretim yapabilen, sürdürülebilir ve çevreye duyarlı üretim biçimini benimsemiş öncü firmalardan biriyiz.

2023 yılı itibariyle 1000’i aşkın ürün çeşidimiz ile dünyanın dört bir yanında evlerde, kafe, restoran ve otel mutfaklarında yer alıyoruz.

 

Kendi markamızla perakende satışa yönelik olarak kendi internet sitemiz egedeneve.com, hepsiburada.com, Trendyol.com başta olmak üzere pek çok noktada online satışımız mevcut. Global e-ticaret girişimize 2020 yılı sonlarında başladık. İlk mağazamızı Etsy.com’da oluşturduktan sonra 2022 yılında Amazon Avrupa, 2023 yazında ise Amazon Amerika mağazalarımızı açtık. Halen bu platformlarda Private Label modeliyle yer almaya devam ediyoruz. 

Üretimimizin büyük kısmı ise bayilerimiz aracılığıyla, toptan satış ve ihracata yönelik gerçekleşiyor. Almanya başta olmak üzere Avrupa ülkeleri, Amerika, Kanada, İngiltere, Kore, İsrail gibi farklı kıta ve coğrafyalara ihracat gerçekleştiriyoruz.

 

Ürün Kategorilerimiz;

 

 

 

  • Kesme ve Sunum Tahtaları 
  • Sofra ve Mutfak Gereçleri
  • Ofis kafe ve Restoran ürünleri
  • Ev Dekorasyon
  • Takı ve Aksesuar
  • Hobi ve Oyuncak
  • Mobilya

 

 

 

 

 

Üretim Kapasitemiz;

2500 metrekare kapalı olmak üzere, toplam 4200 metrekare alan üzerinde kurulu fabrikamızda geleneksel marangoz makinaları ve ahşap tornası yanında, kafe, CNC ve lazer gibi modern makinalar da kullanıyoruz.

Yıllık yaklaşık 60.000 adet sofra ve mutfak eşyası,

27.000 adet servis ve sunum ürünü

11.500 adet dekorasyon ürünü üretme kapasitesine sahibiz.

 

 

 

Üretimde kullandığımız ağaçlarımızı tamamen yaşadığımız bölgemizin izinli budanan ağaçlarından seçiyoruz. Bu bölge “Kaz Dağları “olarak adlandırılan, oksijeni ve bitki örtüsü çeşitliliği oldukça fazla olan bir bölge. Tüm ağaçlarımızı açık havada, doğal yöntemlerle ya da kimyasalsız ekolojik kurutma odalarımızda kurutuyoruz ve bu aşamada herhangi bir kimyasal “emprenye” işleminden geçirmiyoruz.

Üretim sonrası koruma amacıyla yine kendi bölgemizin zeytin yağını kullanıyoruz. Zeytin yağı, ürünleri koruyarak hem çatlamasını önlüyor hem de parlaklık veriyor.

 

 

Ürünlerimizi olabildiğince doğal, kimyasalsız, sağlıklı bir üretim sürecinden geçirerek kullanıma sunarken, mutfaklarınıza sağlık ve doğallıkla birlikte şıklık ta katmayı amaçlıyoruz…

 

Misyon:

Misyonumuz, doğadan ilham alarak yaratıcılığı, geleneksel el işçiliğini ve modern teknolojiyi bir araya getirerek özgün ve çevreye duyarlı ahşap ürünler üretmek. Müşterilerimize sağlık, doğallık ve estetik sunarken, yaşadığımız coğrafyanın zenginliğini ve değerlerini ürünlerimizle dünyaya taşımayı hedefliyoruz. Kaliteli üretim, sürdürülebilirlik ve müşteri memnuniyeti misyonumuzun temel direkleridir.

 

Vizyon:

Vizyonumuz, evlerden restoranlara kadar geniş bir yelpazede dünya genelinde tanınmış ve tercih edilen bir marka olmaktır. Geleneksel zanaatkarlık ile modern üretim tekniklerini birleştirerek öncü ve yenilikçi bir rol üstlenmeyi sürdürecek, doğal kaynakları koruma misyonumuzu global bir ölçekte yaymayı amaçlıyoruz. Ürünlerimizle sadece fonksiyonel değil, aynı zamanda estetik ve duygusal bir bağ kurmayı hedefliyoruz.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR